25 lipca 2024

Bagażniki samochodowe dla amatorów kolarstwa

Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, to z pewnością bardzo dużo podróżujemy. Gdy do tego zabieramy ze sobą znajomych czy też swoją rodzinę, to na pewno się już spotkaliśmy niejednokrotnie z brakiem miejsca w samochodzie na narciarski sprzęt, torby bagażowe czy też rowery. Rozwiązaniem idealnym może być bagażnik odpowiedni, który mocujemy na dachu.

Istnieje tak naprawdę kilka sposób na przewodzenie samochodem rowerów. Jednym z nich są bagażniki samochodowe dachowe. Jest to wręcz genialny wybór dla osób, które nie chcą montować uchwytu z tyłu samochodu oraz mają już wystarczająco dużo siły, aby móc podnosić rowery na naprawdę sporą wysokość.

Aby móc rowery przewozić na dachu, musimy posiadać przede wszystkim podstawowy bagażnik, a więc belki dachowe. W co po niektórych modelach samochodów znajdują się one w wyposażeniu fabrycznym, ale w większości przypadków musimy je dokupić samemu. Do podstawowego bagażnika montuje się specjalne uchwyty, w które wkładać będziemy rowery.

Zależnie od samej szerokości dachu, przewieźć możemy nawet do sześciu rowerów, chociaż dla bezpieczeństwa poleca się, aby ich liczba nie przekraczała czterech sztuk. Należy także pamiętać o podwyższeniu znacznym samochodu oraz dostosowaniu odpowiednim prędkości na trasie, a do tego użyć pokrowca czy też przynajmniej zabezpieczyć kierownicę, jak i także siodełka przed owadami.

Na pewno bagażniki samochodowe są przydatne i zdecydowanie nie jest to jakiś nasz wymysł. Przydadzą się nam i jest to zakup na długie, długie lata. Oczywiście na produkt otrzymujemy stosowną gwarancję.