25 lipca 2024

Co przemawia za wyborem oczyszczacza powietrza?

W dzisiejszych czasach wiele osób stawia na oczyszczacz powietrza Vestfrost. Dlaczego warto? Chociażby ze względu na smog. Jest to jeden z największych problemów środowiskowych w świecie współczesnym. Powstający w ogromnej mierze wskutek tak zwanej niskiej emisji, a więc przez wytwarzanie spalin pochodzących z grzewczych kotłów oraz pieców zasilanych stałymi paliwami, prowadzi do bardzo wielu dysfunkcji oraz chorób. Pyły zawieszone, a więc najważniejsze oraz toksyczne zarazem składniki smogu, w grzewczym sezonie przekraczają kilkakrotnie normy, co oznacza, że powietrze, którym przychodzi nam oddychać na zewnątrz, jest bardzo niebezpieczne. Wychodząc z domu, stosować warto antysmogowe maski, natomiast w mieszkaniach oraz biurach filtrować można z pomocą oczyszczaczy. W przypadku smogu efektywne najbardziej są modele wyposażone oraz węglowe. Pierwsze skutecznie zatrzymają najmniejsze zanieczyszczenia, w tym zawieszone pyły. Drugie przechwytują gazy, które unoszą się w powietrzu.

Osoby, które wie zmagają z chorobami dróg górnych oddechowych szczególnie mogą dotkliwie odczuwać sam wpływ powietrza zanieczyszczonego. Unoszące się czynniki uczulające, to już prawdziwa udręka każdego alergika. Do najważniejszych oraz towarzyszących najczęściej nam alergenów zaliczają się roztocza domowego kurzu, sierść, pleśń oraz także alergeny zwierzęcego pochodzenia. Niestety z wieloma z nich nam przychodzi się spotkać na co dzień – również w pomieszczeniach zamkniętych.

Chcąc się chronić przed dolegliwościami przyjemnymi, warto oczyszczać mechanicznie powietrze. Jak najbardziej dobrym wyborem jest oczyszczacz powietrza Vestfrost.