18 maja 2024

Jaki wybrać box dachowy?

Boxy dachowe samochodowe są przydatnym akcesorium, które możemy powiększyć w znaczny sposób o przestrzeń ładunkową pojazd. Cały czas przybywa nam zwolenników dalszych wypraw samochodowych. W związku z tym boxy dachowe także pojawiają się w większej liczbie. Producenci cały czas zaskakują nas nowoczesnymi rozwiązaniami.

Boxy dachowe nie są skomplikowanymi urządzeniami. Jednak możemy mieć problem z wyborem konkretnego. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na kilka najważniejszych czynników. Pierwszy z nich to wymiar. Czynnik ten jest ważny z wielu powodów. Box dachowy musi być dobrany do samochodu w taki sposób, aby nam nie przysłaniał widoczności z przodu oraz nie blokował także możliwości otwarcia tylnej klapy naszego bagażnika. Uważajmy z wymiarami. Rozwiązaniem optymalnym jest bok, który nie zachodzi na przednią szybę bardziej niż dziesięć do piętnastu centymetrów.

Kolejny czynnik, na który musimy zwrócić uwagę to sposób montażu. Każdy z producentów takich boksów ma swoje rozwiązanie autorskie. Jednak określenie “autorskie” jest nieco na wyrost zastosowane. Ogólna idea konkretnego podejścia do tematu mocowania jest bardzo podobna, a systemy poszczególne różnią się wieloma detalami. Na rynku spotkamy najczęściej boxy, które są montowane według poszczególnych opisów. Gdy wybieramy dla siebie boks, to musimy się upewnić jakim konkretnie bazowym bagażnikiem dysponujemy, lub też czy bagażnik, który mamy zamiar kupić pasował będzie do wybranego boxu.

Gdy mamy pewne wątpliwości, to pokuśmy się o rozmowę na ich temat z pracownikiem sklepu z bagażnikami samochodowymi. Rozwieje nasze wątpliwości.