25 lipca 2024

Paletyzator do worków

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paletyzatorów do worków od różnych dostawców. Istnieją nawet takie, które są dostosowane do określonego rodzaju produktu.

Paletyzowanie zrobotyzowane jest zwykle stosowane w środowiskach o wysokim stopniu produkcji, gdzie na godzinę można przetwarzać dziesiątki do setek tysięcy opakowań z workami. Maszyna wykonuje szereg czynności, układając worki w stosy i wypełniając produktem paletę. Paletyzator do worków układa worki na swojej tacy. W związku z dużą dokładnością, szanse na to, że coś spadnie są zminimalizowane. Dlatego każda paleta jest perfekcyjnie przygotowana i gotowa do transportu – bez ryzyka uszkodzenia.

Konstrukcja, którą jest paletyzator do worków to idealna rozwiązanie dla osób chcących przewieźć cały ładunek na raz. Nie wymaga stosowania żadnych specjalnych elementów, takich jak przekładki czy wkładki piankowe do amortyzacji. Ponadto sprzęt można ponownie wykorzystać po każdym użyciu. Jedyne co jest potrzebne do korzystania z paletyzatora to energia elektryczna oraz wiedza operatora o działaniu maszyny. Pozwalają zminimalizować wkład ludzki w układanie stosu z zestawów worków.

Operator używa paletyzatora do usuwania powietrza z worków. Te następnie wykorzystywane do napełniania formy i ładowane na paletę.

Pokonaj problemy z transportem, przenosząc towary w paletach zamiast w pudełkach. Oszczędzaj czas na logistyce, unikając konieczności spędzania czasu na pakowaniu towarów do transportu ręcznie. Zmniejsz przestrzeń potrzebną do przechowywania w swoim magazynie – możesz skompresować wielkość worków. Zwiększenie wydajności produkcji następuje poprzez zachowanie kontroli jakości w całym procesie.