25 czerwca 2024

Panele fotowoltaiczne- wysoka jakość, niska cena

Energie słoneczną możemy pozyskać poprzez zastosowanie różnych technologii. Fotowoltaika służy do pozyskiwania energii. To proces, podczas którego pozyskujemy prąd ze słońca.

Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika to najprostsza forma wytwarzania energii elektrycznej ze słońca. Można z niej korzystać wszędzie. Ilość promieni słonecznych ma wpływ na ilość pozyskanej energii. Zmienia się to w zależności od pory roku, szerokości geograficznej oraz od stanu atmosfery. Polega na konserwacji promieniowania słonecznego w prąd za pomocą paneli fotowoltaicznych. Następnie trafia do inwertera, przekształca się w prąd zmienny. W ten sposób może on zasilić cały dom. Wyprodukowane nadwyżki prądu z energii słonecznej trafiają do sieci. Rynek energii słonecznej rozwija się bardzo dynamicznie. Longi Solar to wiodąca firma produkująca moduły fotowoltaiczne. Sprawdzają się idealnie w domach jednorodzinnych jak i w dużych przedsiębiorstwach. Firma cechuje się wysoką jakością, wykorzystuje nowoczesne technologie, zwiększające efektywność paneli słonecznych.

Najwyższa jakość

Firma Longi Solar wykorzystuje do produkcji paneli słonecznych technologię PERC, która poprawia wydajność ogniwa przy małej ilości promieni słonecznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej aluminiowej powłoki umieszczonej na tylnej warstwie ogniwa. Firma produkuje panele dwustronne, wykorzystując technologię Bifacial Power Generation, która pochłania energię z promieniowania odbitego np. ze śniegu. Zwiększa to wydajność paneli nawet o 25%. Firma wykorzystuje technologię Half-cut, która pozwala zminimalizować straty zabrudzeniem lub zacienieniem paneli. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu o połowę natężenia prądu, poprzez laserowe przecięcie ogniwa na dwie części. Panele słoneczne są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz pracują w niższej temperaturze. Wykorzystywana technologia poprzez firmę Longi Solar, zwiększa żywotność i niezawodność paneli.