16 kwietnia 2024

Integracyjne gry w pracy zdalnej

Czym tak naprawdę są gry integracyjne online? Popularność takich gier wzrosła wraz z popularnością pracy zdalnej. Pracodawcy chcąc zadbać o prawidłowe kontakty pomiędzy swoimi podwładnymi zaczęli szukać pomysłów, aby postawić mocny nacisk na integrację. Gry integracyjne online mają za zadanie pomóc utrzymać dobre i zdrowe relacje. W co więc mogą zagrać pracownicy, którzy “zmuszeni” są do pracy zdalnej w swoich domach?

Wśród najpopularniejszych gier jest “prawda czy wyzwanie”. Tak, zdecydowana większość osób doskonale wie na czym taka zabawa. Osoba prowadząca wybiera osoby, które muszą dokonać wyboru pomiędzy odpowiedzią na pytanie lub wyzwaniem. Oczywiście, musi to być takie wyzwanie, które można wykonać na oczach wszystkich. Starajmy się wymyślać takie zadania, nieco humorystyczne, śmieszne, realne do wykonania. Podobnie jest z odpowiedziami na pytania. Ma to być śmiech i dobra zabawa, a nie kłótnie pomiędzy pracownikami.

Jeżeli chodzi o gry integracyjne online, to do dyspozycji mamy jeszcze łańcuch pytań. Gra jest prosta, a dokładnie jej zasady. Pierwsza osoba zadaje pytanie, a druga musi odpowiedzieć w formie pytania, kierując je do kolejnej osoby. Na udzielenie odpowiedzi/zadanie pytanie ma się tylko pięć sekund (czas można wydłużyć wedle mniemania). Jeżeli ktoś nie zmieści się w wyznaczonym limicie czasowym, odpada. Wygrywa ta osoba, która pozostanie na samym końcu, udzielając wszystkich poprawnych pytań.

Swoich pracowników można również zaprosić do wirtualnego escape room. Chyba wszyscy wiedzą na czym polega taki prawdziwy “pokój zagadek”. To samo dzieje się w wirtualnym świecie. Z tą tylko różnicą, że wszyscy znajdują się w swoich domach. Z takiej zabawy również można uczynić wyzwanie drużynowe, więc będzie to taka dodatkowa motywacja dla wszystkich pracowników do udziału w zabawie.