18 maja 2024

Który kolor filtrujesz najczęściej w ulubionym butiku i dlaczego właśnie ten? Sprawdźmy!

Kolory są wszędzie! Wpływają na nasze nastroje, wrażliwość na modę, a nawet na… apetyt. Jest to pierwsza rzecz, którą zauważasz, kiedy na coś patrzysz. Więc nikomu (a zwłaszcza miłośniczkom mody) nie trzeba tłumaczyć, że jeśli chodzi o dobór ubrań, kolor odgrywa bardzo dużą rolę. Dokładnie ta sama sukienka, która pięknie wygląda na jednej osobie, może wyglądać okropnie na drugiej. Jednym z głównych czynników powodujących tę różnicę w percepcji wzrokowej jest właśnie kolor odzieży. Dlatego projektanci zwracają szczególną uwagę na jak najlepsze wykorzystanie kolorów w swoich kreacjach, a każdy butik sklep pozwala na swobodne filtrowanie swojej oferty właśnie według kolorów. Kolor jest w centrum mody.

W którym kolorze wyglądam najlepiej?

Kiedy pojawia się takie pytanie – żadna pojedyncza odpowiedź nie jest w stanie uchwycić wszystkiego. Istnieje milion kolorów i milion interpretacji tych kolorów. Jak więc można byłoby ograniczyć się do określonego paradygmatu, skoro na wybór kolorów wpływa tak wiele różnych czynników!?

Znajomość różnych kolorów i określenie idealnie pasujących do nich innych odcieni może mieć również ogromny wpływ na to, jak finalnie prezentują się w danej stylizacji – niezależnie od aktualnych trendów. Dlatego najprostszym sposobem jest eksperymentowanie – sprawdzaj, co do zaproponowania ma butik sklep LaLaLa i jeśli jakiś kolor wpadnie Ci w oko (a na pewno tak będzie) po prostu zamów coś na próbę i sama się przekonaj, jak prezentuje się Twoje odbicie. Zachęcamy równocześnie, by przeczytać ten artykuł do końca, a dzięki temu lepiej zrozumiesz, dlaczego lubisz bardziej właśnie ten konkretny kolor, podczas gdy niektóre odcienie w ogóle nie mają dla siebie miejsca w Twojej garderobie.

Trendy kolorystyczne – co wpływa na Twoją decyzję?

Istnieje kilka głównych czynników, które wpływają na nasz wybór kolorów. Ważne jednak do podkreślenia jest to, iż nie działają one w oderwaniu od siebie, ale nasze wybory kolorystyczne są połączeniem tych wszystkich aspektów. Z drugiej strony jednak w większości przypadków jeden z tych czynników przeważa nad innymi w naszym ostatecznym wyborze koloru, w tym, że przeglądając ulubiony butik sklep niemalże odruchowo zaznacza filtr z konkretnym odcieniem, dzięki czemu możesz przeglądać asortyment wyłącznie w swoim ulubionym kolorze.

Kilka czynników to:

  • rozmiar ubrania,
  • kolor włosów,
  • odcień skóry,
  • kolor oczu.

Warto mieć świadomość wszystkich tych i innych czynników, ale spójrzmy na nieco większą analizę w oparciu o jeden z nich – kolor włosów. To pomoże lepiej zrozumieć same kolory, jak i modowe decyzje, które podejmujemy w oparciu o nie odwiedzając butik sklep – niekoniecznie mając tego pełną świadomość.

Kolor włosów a kolor ubrania

Jeśli masz naturalne blond włosy – to jest duża szansa, że towarzyszy im jasna skóra i niebieskie oczy. Twoje wybory kolorystyczne będą podobne jak w przypadku pań z włosami o zimnym odcieniu (takie jak platynowy lub popielaty blond, czy kruczoczarny). Tutaj naturalnie trzymamy się chłodnych kolorów, takich jak pastelowe róże (które są teraz szalenie modne, sprawdź pierwszy lepszy butik sklep, aby się przekonać), beże, bladozielone, jasnoniebieskie i fioletowe.

Włosy o złotym, ciepłym odcieniu (np. miodowy blond, rude, brązowe lub brązowoczarne) – dobrze wyglądają, gdy towarzyszą im kolory ciepłe lub te z pomarańczowym lub żółtym odcieniem. Jeśli masz czarne lub brązowe włosy, wybierz nasycone, żywe kolory. Siwe włosy natomiast wyglądają bardzo dobrze również w towarzystwie chłodnych kolorów, takich jak granat, turkus, czy różne odcienie szarości.