24 czerwca 2024

Jak kupić tani rower elektryczny?

Kupno taniego roweru elektrycznego wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim trzeba założyć co najmniej 3500 złotych, aby kupić w miarę sensowny nowy rower elektryczny. Męskie rowery elektryczne zaczynają się w zasadzie od 3500 złotych. Jeśli nie dysponuje się tego rodzaju budżetem to można spróbować zamontować dodatkowy napęd do swojego roweru. Rozwiązania tego rodzaju to koszt około 2500 złotych za nowe silniki.

Używany rower elektryczny

Jest to rozwiązanie dla osób kupujących tanie rowery elektryczne. Jednak niestety kupno dobrego roweru wcale nie jest takie proste. Trzeba go bardzo dokładnie sprawdzić. Warto sprawdzić czy model, który chcemy kupić był i jest legalnie sprzedawany na terenie Polski. Pozwala to na kupno roweru, do którego w dalszym ciągu można w prosty sposób kupić części zamienne. Rowery używane mające więcej niż 2-3 lata zwykle mają niesprawną baterię, zwłaszcza jeżeli sprzedawane są jako nieużywane. Jest to spowodowane tym, że baterie przez dłuższy czas nie ładowane mogą się po prostu zepsuć. Dodatkowo warto kupić rowery dostępne na polskim rynku. W przypadku modeli sprowadzanych z zza granicy zwykle koszt remontu i dostępu do używanych części jest dość wysoki.

Gwarancja sprzedawcy

Niektórzy sprzedawcy, zwłaszcza Ci bardziej zawodowo zajmujący się sprzedażą rowerów elektrycznych dają gwarancję na swoje produkty. Niestety tylko największe firmy uwzględnią tego rodzaju gwarancję ponieważ mniejsi sprzedawcy zawsze znajdą powód, aby jej nie zrealizować.

Także niestety chcąc kupić dobry rower elektryczny trzeba liczyć się z kosztami. Kupno taniego roweru dobrej jakości jest bardzo trudne.