25 czerwca 2024

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie temperatura spada poniżej zera, powinieneś rozważyć zmianę opon na zimowe. Opony zimowe są stworzone do jazdy w niskich temperaturach i zapewniają lepszą trakcję niż zwykłe opony. Oto dlaczego potrzebujesz opon zimowych, kiedy należy je zmienić i jak może to pomóc w ratowaniu życia.

Opony zimowe mają na swojej powierzchni rowki, które lepiej trzymają się drogi niż zwykłe opony. Mają też więcej gumy na powierzchni opony, co również poprawia jej trakcję na śniegu i lodzie. Co najważniejsze, są one wykonane z bardziej miękkiej mieszanki niż zwykłe opony, dzięki czemu nie stają się twarde, gdy jest zimno. Miękka mieszanka oznacza, że są w stanie lepiej trzymać się drogi nawet w niskich temperaturach. Są one również wykonane z materiałów, które zapobiegają ich zamarzaniu, jak dzieje się to w przypadku zwykłych opon.

Opony zimowe mogą poprawić Twoje bezpieczeństwo podczas złej pogody, pomagając Twojemu samochodowi pozostać na drodze, zamiast zjeżdżać do rowu lub wymykać się spod kontroli na oblodzonej nawierzchni. Mogą być szczególnie pomocne dla tych, którzy mieszkają na obszarach z dużą ilością wzniesień, ponieważ zastosowana miękka mieszanka daje im dodatkową przyczepność boczną wraz z doskonałą trakcją.

Więcej przeczytasz na: tuningster.pl