16 kwietnia 2024

Pożyczka bez zaświadczeń – jakie warunki trzeba spełnić, by ją dostać?

Wzięcie pożyczki nie jest takie łatwe. Zwykle trzeba posiadać zaświadczenie o dochodach i spełnić wiele innych warunków nim zostanie nam przyznany kredyt. Jednak dla osób, które nie mają zaświadczeń o dochodach powstały specjalne pożyczki. Aczkolwiek nie są one dostępne dla wszystkich. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt bez zaświadczeń?

Zaświadczenie o dochodach

Pożyczka bez zaświadczeń. Jak sama nazwa wskazuje — nie musimy przekładać takich dokumentów w celu wzięcia kredytu. Jednak musimy złożyć inny dokument, a mianowicie oświadczenie o zarobkach, które sami napiszemy, a taki dokument ma moc prawną, więc musi być zgodny z realiami. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na wpisywanie w nim nieprawdy, gdyż może się to skończyć niemiło.

Pozytywna historia kredytowa

Będziemy mieli trudność z uzyskaniem pożyczki bez zaświadczeń, gdy wcześniej mieliśmy problemy ze spłaceniem jakiegoś kredytu. Zwykle taka informacja jest dostępna dla pożyczkobiorcy np. w Biurze Informacji Kredytowej (tzw. BIK). Więc jeśli będziemy mieli tam negatywną historię kredytową, to raczej nie dostaniemy pożyczki.

Komornik

Osoby, na których majątek czyha komornik, także nie mają co liczyć na kredyt. Dlatego, jeśli chcemy wziąć pożyczkę, a mamy zaległości to należy je najpierw spłacić – aczkolwiek pewnie dalej będzie przez jakiś czas widniała o tym informacja w BIK. Jednak jeśli wszystko uregulujemy, to później możemy także odwołać się i zmienić negatywną historię kredytową na pozytywną co pozwoli nam na wzięcie w przyszłości kredytu. Niestety cały proces trwa trochę czasu.

Dla kogo pożyczka bez zaświadczeń?

Taka pożyczka jest dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej problemów ze spłaceniem jakiś innych kredytów. Także potencjalny pożyczkobiorca musi być wolny od komornika i niespłaconych długów. Zamiast zaświadczenia o dochodach należy przedłożyć pisemne oświadczenie, które będzie musiało przedstawiać prawdę, gdyż jest to dokument w mocy prawnej. Jeśli spełnimy te wymogi, to z pewnością zostanie nam udzielona pożyczka!